Som servicesjef og partner har Bjørn ansvar for den daglige driften av serviceavdelingen. Arbeidsdagene består av klargjøring, kalibrering og smakstilpasning av maskiner før utsettelse hos kunder – i tillegg til kundeoppfølging, teknisk support og intern opplæring av teamet.
For Bjørn handler jobben om kvalitet i alle ledd. Han ser god service som en kombinasjon av tilgjengelighet, rask respons og minst mulig nedetid for kundene. Målet er at hvert maskinbesøk skal etterlate kunden med en fungerende maskin, riktige varer – og en bedre kaffeopplevelse enn før.
Det viktigste er å bidra til seriøs vekst med kvalitetssikrede maskiner og gode produkter, samtidig som vi bygger en avdeling med høy kvalitet over tid.
Bjørn beskriver arbeidsmiljøet i Kaffepunkt som noe helt spesielt – et sted preget av høy trivsel og lavt fravær. Han legger stor vekt på at positive kollegaer og godt humør smitter direkte over på kundeopplevelsen.
Bjørn ønsker at ethvert kundebesøk skal oppleves som møtet med en blid og profesjonell serviceperson. Han er overbevist om at smil og riktig kommunikasjon utgjør like mye av servicekvaliteten som den tekniske kompetansen.
Vi har et topp arbeidsmiljø med høy trivsel og minimalt med fravær. Smil og riktig kommunikasjon betyr mye.
Utenom jobb er Bjørn sosial av natur og bruker gjerne helgene på biltreff eller til å holde orden hjemme og ute. Han drikker ikke kaffen bare for koffeinet – han smaker og nyter den. Energi henter han fra positive mennesker, gode kollegaer og familien sin, og er spesielt glad i det han selv beskriver som «pent cabriolet-vær».